معرفی مادربرد با تکنولوژی sandy bridge توسط MSI / بازی رايانه

معرفی مادربرد با تکنولوژی sandy bridge توسط MSI / بازی رايانه تاریخ انتشار خبر: ۱۳۸۹/۰۱/۰۱

معرفی مادربرد با تکنولوژی sandy bridge توسط MSI

در حالی که کمپانی Intel تلاش می‏کند با معرفی سری sandy bridge فاصله خود را با AMD، که محصولات ارزان‏قیمت بهتری دارد، کاهش دهد؛ شرکت‏های تولید کننده مادربردهای شخصی نیز سخت در تلاش هستند تا مادربردهای خود را با استفاده از این تکنولوژی معرفی کنند. یکی از شرکت‏های ساخت مادربرد، کمپانی بزرگ MSI (Micro Star International) است که در حال حاضر بر روی مادربردهای سری 6 کار می‏کند؛ مادربردهایی که برای سوکت‏های جدید و با استفاده از پلتفورم سری Intel P67 (که به عنوان جایگزینی عالی برای پلتفورم P55 معرفی شده اما هنوز توان رقابت با معماری گرانقیمت و فوق سریع قدیمی X58 را ندارد) طراحی شده و هنوز در مرحله ساخت آزمایشی است.

مادربرد نمایش داده شده یک Test Sample( نمونه آزمایشی و غیر تجاری‏ست که هنوز نهایی نشده است و شرکت سازنده صرفاً برای آزمایش به نمایندگی‏های خود می‏فرستد) از مادربردهای P67A-GD65 بود که آخرین مادربرد ساخت این شرکت است.

این مادربرد به چیپست‏های سری P67اینتل مجهز است که به دلیل قیمت پایین و پرفرمنس مناسب، گزینه مناسبی برای گیمرها محسوب می‏شود. این سری چیپست و معماری sandy bridge عملکرد عالی در زمینه مدیریت حافظه‏های DDR3 که در چهار اسلات Daul Channel به مادربرد وصل می‏شود دارد؛ به گونه‏ای که نسبت سرعت خواندن، نوشتن و کپی رم در این سری تقریباٌ به یک رسیده است ( یعنی سرعت نوشتن، خواندن و کپی کردن اطلاعات در RAM تقریباً برابر است، در حالی که در سری‏های قبلی سرعت نوشتن و کپی اطلاعات معمولاً 20% کمتر از سرعت خواندن اطلاعات از RAM بود ).

علاوه بر این توانایی چیپست در زمینه Overcloking حافظه نیز عالی است؛ هرچند بر اساس اظهارات متخصص Overcloking شرکت، عملکرد اورکلاکینگ CPU ها و مادربردهای قدیمی با این تکنولوژی سازگار نخواهد بود و افرادی که تمایل دارند از پلتفورم P67 استفاده کنند، حتماً باید به فکر خرید CPU جدید باشند( و طبیعتاً افرادی که می خواهند از CPU های سری جدید استفاده کنند نیز باید به فکر خرید یکی از مادربردهای جدید مجهز به چیپست P67 باشند).

افزایش پرفرمنس در این سری حایز توجه است. اما مزیتهای سری جدید صرفاً به افزایش سرعت قطعات اساسی سیستم محدود نمی‏شود؛ بلکه مادربرد جدید از سیستم‏های ارتباطی جدید از جمله ارتباط فوق سریع USB3 و اسلات SATA600 که سومین نسل از رابط وسایل ذخیره اطلاعات SATA است (و برخی ممکن است به غلط آن را SATA3 بنامند) بهره می برد.

مادربرد ساخت MSI مانند محصولات تولید کننده‏های دیگر از تکنولوژی انحصاری خود نیز استفاده می کند که در این میان می‏توان به Military Class II و Solid Cap II (استفاده از قطعات با کیفیت وعمر بالا) اشاره کرد. اما تکنولوژی‏هایی که احتمالاً برای کاربر نهایی و مصرف کننده بسیار جالب باشد؛ رابط جدید OC Genie و Setup است.

برخلاف مادربردهای قدیمی که از رابط‏های بسیار ساده در صفحه Setup بخش CMOS استفاده می‏کردند، مادربرد جدید از یک رابط کاربر گرافیکی زیبا با پشتیبانی ماوس استفاده می‏کند که هر چند در واقع، همان رابط قدیمی با ظاهری جدید است، اما برای کاربران کنجکاو بسیار جالب خواهد بود. دومین ویژگی مادربرد، که برای گیمرها بسیار پرکار خواهد بود، OC Genie است که با فشار یک دکمه، کامپیوتر را با معقول‏ترین شکل ممکن اورکلاک می کند. برای این کار دکمه‏ای روی مادربرد تعبیه شده است، که با فشار دادن آن، مادربرد سعی می‏کند به طور اتوماتیک کامپیوتر را در پایدارترین و در عین حال سریعترین حالت ممکن اورکلاک کند. پس از چندبار Reastart شدن کامپیوتر، کامپیوتر با کمترین دخالت کاربر اورکلاک می شود و گیمرها می‏توانند از افزایش رایگان سرعت کامپیوتر خود لذت ببرند.

مزیت مادربوردهایی که از تکنولوژی sandy bridge استفاده میکنند،کارایی بسیار مناسب، با قیمت متوسط است که آن را به بهترین گزینه برای گیمرها تبدیل کرده است. اما کاربران حرفه‏ای که علاقمند به اورکلاکینگ هستند، باید منتظر چیپست سری X68، که به عنوان جایگزین بسیار قدرتمند سری X58 از راه خواهد رسید، باشند.
صفحه اصلی

|

ماتريس

|

محصولات

|

ارتباط با ما

|

جستجو

كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1393-1389