درباره ماتریس

مجتمع تولیـدی ماتریس (واقع در شهرک صنعتی پرند)، صادر کننـده نمونه استان تهران و عضو اتحادیه صادرکنندگان کالا و خدمات است. این مجموعه از سال 1376 در زمینه تولید، صادرات و واردات و خرید و فروش کلیه تجهیزات و سخت افزار رایانه فعالیت می نماید و نماینده انحصاری تولید و پخش بسیاری از برندهای معتبر از جمله msi بوده و دارای 500 فروشگاه و مرکز خدمات پس از فروش و نماینده درکلیه شهرهای ایران می باشد. این مجموعه دارای بخش های متفاوتی برای حفظ استاندارد بالا می باشد: بخش های روابط بین الملل، کاوش و تحقیق بازار جهانی، خرید، فروش، امور شهرسـتانها، فروش دولتی، تحقیق و توسـعه، بخش تولیـد و کارآفرینی، تضمین و ارزیابی کیفی، خدمات پس از فروش، بازرسی و امور مشتریان، روابط عمومی، تبلیغات و طراحی، معماری، فناوری اطلاعات و ... تلاش اعضای این مجموعه با یکدلی و یکرنگی بر اساس خط مشی اصلی مدیریت شـرکت، ایجاد مرکـزی پیشرو و حـامی مصرف کننده و همواره در جهت ارائه آخرین فن آوری های جهان در زمینه رایانه با بهترین پوشش خدماتی بوده و می باشد. هم اکنون شرکت ماتریس نمایندگی انحصاری فروش و ارائه خدمات پس از فروش محصولات بسیار معتبری است که از آن جمله می توان به برندهای بسیار مشهور زیراشاره کرد: MSI, AMD, Edifier, Thermaltake, Supertalent

ماشین آلات فول اتوماتیک تولید بُردهای الکترونیک ( .SMT ) تمامی مراحل تغذیه برد، نصب قطعات، لحیم کاری و حتی بازرسی اپتیکال برد نهایی را بصورت کاملاً خودکار انجام می‏دهد. این فن آوری این قابلیت را دارد که تا 70،000 عدد چیپ در ساعت را روی بُردها نصب نماید. چیپ‏هایی با اندازه‏هایی به کوچکی یک میلی مترروی بردهایی با ابعاد متفاوت و با دقت نصب فواصلی کمتر از 0/1 میلی متر! یکی از پیشرفته‏ترین فن آوریهای تولیدی در دنیای الکترونیک!

خط تولید ماتریس
خط تولید ماتریس 01 خط تولید ماتریس 02 خط تولید ماتریس 03
خط تولید ماتریس 04 خط تولید ماتریس 05

یکی ازپرمصرف ترین قطعات درتولید نوت بوک، کامپیوترهای بدون کیس و تبلت، قــاب و بدنه (Casing) دستگـاه می باشـد، که ازخصوصـیـات منحصر بفردی چون پایداری در شرایط مختلف محیط، مقاومت دربرابر خط وخش، سبک بودن و ثبات شکل و رنگ درطول زمان بهره می برد. پلیمرها ازجمله مناسب ترین مواد دارای خصوصیات فوق می باشند. این مواد به شکل اولیه جامد ( دانه های ریز یا گرانول های پلیمر ) بوده و برای اینکه به شکل های دلخواه دربیایند بر اساس روشهای خاصی درماشین تزریق پلاستیک از حالت جامد به حالت سیال در آمده تا بسته به قالب به کاربرده شده شکل و طرح مورد نظر را بگیرد.

واحد تزریق

در این واحد عمل ذوب و اختلاط و تزریق مواد انجام می شود. به این ترتیب که ابتدا مواد پلاستیک داخل قیف (Hopper) ریخته شده و از قیف بتدریج بداخل سیلندر (Barrel) راه می یابد و با گردش مارپیچ (Screw) به جلو رانده می شود. پوسته سیلندر بوسیله گرمکن های برقی (Heater) که در طول جدار خارجی سیلندر قرار گرفته اند کاملاً گرم شده به صورت سیال در می آیند و به جلوی سیلندر می رسند. مارپیچ با چرخش به دور خود عمل مواد گیری را (مانند چرخ گوشت) انجام می دهد و یک حرکت افقی نیز رو به جلو دارد.پس ازانجام عملیات فوق که موادگیری نام دارددرعملیات تزریق یعنی زمانی که مارپیچ به جلو می رود موادی که قبلاً در سر سیلندر و پشت سوپاپ جمع شده اند در اثر فشار مارپیچ به داخل قالب (Mold) تزریق می شوند. بعد از مدت معینی که توسط کاربر دستگاه تعیین شده است با قطع فشار پشت مارپیچ و تجدیـد عمـل مواد گیـری، سیلنـدر تزر یق به عقب برگشت می کند.

واحد قالب گیر (Mold Clamping)

قسمت قالب گیر، مکانیزم گیره مانندی است که قالب و اجزایش روی آن نصب می شوند. واحد قالب گیر دارای 2 قسمت اصلی ثابت و متحرک میباشدکه قالب از یک طرف به مرکز قسمت ثابت و از طرف دیگر به مرکز قسمت متحرک متصل می شود و چون قالب برای به بیرون پراندن قطعه تولید شده از وسط باز می شود، در زمان باز شدن صفحه مذکور نیمی از قالب را با خود به عقب می برد سپس ازطریق مکانیزمی به نام پران، قطعه تولیدی خارج میگردد. سپس صفحه متحرک دوباره حرکت کرده تا قالب بسته شده و عمل تزریق مجدد انجام شود. با توجه به استفاده از جدیدترین و پیشترفته ترین دستگاه ها و قالب های تزریق پلاستیک و بهتربن پلیمرها در تولید قابها و بدنه نوت بوکها و کامپیوترهای بدون کیس msi، پس از گذشت سالها ظاهر و Casing این دستگاه ها بدون تغییر شکل و رنگ قابل استفاده می باشند.

خط تولید ماتریس (دستگاه تزریق پلاستیک) خط تولید ماتریس (دستگاه تزریق پلاستیک) 01 خط تولید ماتریس (دستگاه تزریق پلاستیک) 02 خط تولید ماتریس (دستگاه تزریق پلاستیک) 03
كليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به شركت ماتريس می باشد. © ماتريس 1402